Najbardziej podstawowym trunkiem na każdym weselu jest co prawda nasza klasyczna, polska wódka, jednak ten jeden rodzaj alkoholu to zdecydowanie zbyt mało, by zadowolić wszystkich gości. Co jeszcze powinno znaleźć się na stołach? Podpowiadamy!
Najlepszą alternatywę dla większych smakoszy stanowi whisky, którą osoby o delikatniejszych podniebieniach mogą zmieszać z colą lub pepsi. Wiele osób zastanawia się, czy aby na pewno chcą mieć na swoich weselach piwo.

 

Faktycznie, nie jest to zbyt wytrawny trunek, jednak ma stosunkowo niewiele procent, co przysłuży się osobom, które nieco przesadziły już z alkoholom. Obowiązkowym punktem na liście zakupów państwa młodych muszą być również wina dla gości weselnych – picie właśnie ich to najlepsza droga do tego, by delikatnie poprawić sobie humor, jednak nie wprowadzać się w stan nadmiernego upojenia alkoholowego. Zastanawiasz się, jakie wino kupić? Polacy najczęściej piją czerwone półwytrawne, więc to ono powinno stanowić większość. Nie rezygnuj jednak z białego – to właśnie po nie często chętnie sięgają panie. Sporym powodzeniem cieszy się również musujące Prosecco, które docenią zwłaszcza ci młodsi goście.