Gry lotto nadal są atrakcyjne dla wielu osób. Obecnie istnieje bardzo duże ich zróżnicowanie, co sprawia, że każdy może wybrać coś dla siebie. Która z gier lotto jest warta wybrania i dlaczego?
Dwie najstarsze i najbardziej popularne gry to lotto (nazywana wcześniej dużym lotkiem) i mini lotto. Różnią się one ilością i zakresem liczb oraz wysokościami wygranych. Co warto wziąć pod uwagę wybierając jedną z tych gier?
Gra mini lotto cieszy się popularnością ze względu na cenę kuponu oraz stopień prawdopodobieństwa wygranej.

Wybór pięciu z 42 liczb nie stanowi zazwyczaj dużego problemu, choć, tak jak w przypadku innych gier losowych, większość graczy decyduje się raczej na metodę chybił trafił. Choć cena kuponu mini lotto jest niewielka, to jednak warto pamiętać o tym, iż obecnie losowania odbywają się codziennie.
W przypadku gry lotto prawdopodobieństwo trafienia jest dużo niższe. Jednak uzyskanie najmniejszej nagrody jest łatwiejsze niż w przypadku mini lotto. Również nagroda pierwszego stopnia jest zazwyczaj znacznie bardziej atrakcyjna. W przypadku takiej gry jak duży lotek wyniki można sprawdzić w punktach sprzedaży. W kolekturach zazwyczaj są też urządzenia, dzięki którym szybko można sprawdzić wysokość wygranej.