Chociaż mogłoby się wydawać, że w dzisiejszych czasach niezwykle łatwo zjeść w mieście coś pysznego, niedrogiego i to w krótkim czasie, w praktyce często okazuje się to nie lada wyzwaniem. Większość lokali zdecydowanie stawia na ilość, nie na jakość, efektem czego są zajęte stoły i… niezbyt smaczne jedzenie. Gdzie zatem schowały się wszystkie dobre restauracje i jak je znaleźć?
Z myślą o osobach zmęczonych natykaniem się ciągle na jedzenie niezadowalającej jakości lub nieodpowiadające temu, co zostało napisane w karcie dań, powstało wiele internetowych serwisów, za pośrednictwem których swoją opinię mogą wyrazić właśnie sami klienci.

 

Mają one najczęściej podział na rodzaj kuchni, cenę potraw, lokalizację, a nawet czas oczekiwania, dzięki czemu możemy z niezwykłą wręcz precyzją wybrać lokale odpowiadającym naszym oczekiwaniom i błyskawicznie zweryfikować opinie o nich. W ten sposób dobre restauracje są w stanie dotrzeć do potencjalnych klientów na bazie autentycznych ocen, a nie jedynie wykupionej reklamy. Takie serwisy największą popularnością cieszą się wśród turystów, którzy nie mają zbyt dużego pojęcia o ofercie gastronomicznej miasta, do którego właśnie przyjechali.