Zamierzasz adoptować albo przygarnąć psa ze schroniska ale nie wiesz czy ten którego upatrzyłeś sobie ty i Twoja rodzina to dobry wybór? Ważne jest żeby psiak był zdrowy i gotowy do zamieszkania z wami. Na jego kondycję może wskazywać kilka czynników.

Złe wyszkolenie

Źle wyszkolony pies może stanowić zagrożenie podczas spacerów. Dziesiątki tysięcy ludzi trafiają do szpitala każdego roku z powodu wypadków związanych ze zwierzętami domowymi. Wiele z nich zdarza się podczas spacerów, gdy osoba potyka się o psa lub zostaje pociągnięta lub popchnięta przez jednego z nich. Eksperci twierdzą, że trening posłuszeństwa jest najlepszym sposobem, aby upewnić się, że twój pies nie „poprowadzi Cię” podczas porannego spaceru.

Przegapione kleszcze

Ukąszenia przez kleszcza narażają twojego owłosionego kumpla na boreliozę, gorączkę plamistą i kilka innych chorób. Mogą również powodować poważne choroby u kotów i narażać resztę rodziny. Jeśli znajdziesz, usuń go pincetą i uważaj, aby wziąć całą głowę kleszcza i nie zmiażdżyć jej. Zapytaj swojego weterynarza o kontrolę kleszczy.

Ignorowana grzybica

Jeśli zwierzę ma okrągłą łysą łatę, to grzyb może być temu winny. Ludzie mogą go dostać, dotykając skóry lub sierści zarażonego psa lub kota, dlatego ważne jest, aby ją leczyć. Grzybica zwykle powoduje czerwonawą wysypkę w kształcie pierścienia na skórze lub łysinę, jeśli zaraża skórę głowy.

 

Artykuł dzięki uprzejmości https://petportal.pl/