Nikogo już nie trzeba przekonywać, że spożywanie wody jest bardzo ważne. Odpowiednia ilość wypijanej wody mineralnej sprawia że organizm człowieka funkcjonuje o niebo lepiej i skuteczniej. Człowiek bez wody wg specjalistów jest w stanie przeżyć zaledwie kilka dni.
Woda jest także niewątpliwie podstawą do zagwarantowania sprawności zarówno fizycznej jak i umysłowej naszych pracowników. Stąd też pracodawcy powinni zadbać o to, aby pracownicy mieli możliwość ciągłego dostępu do wody mineralnej. Niektórzy z właścicieli firm zaopatrują się w specjalne maszyny, które pozwalają na wypicie wody, ale równie popularnym rozwiązaniem jest zakup tradycyjnych butelkowanych wód mineralnych. Woda do biura czy gabinetu prezesa ma często postać wód mineralnych w szklanych butelkach ze względu na jej elegancję, dodatkowe walory zdrowotne i ekologiczne oraz prestiż związany z marką. Bez względu na to, na jaki rodzaj wody postawią pracodawcy, najważniejsze jest, aby zapewnić wodę
w odpowiedniej ilości swoim podwładnym. Dorosły człowiek każdego dnia powinien spożywać około 1,5 litra płynów. Mało kto wie, że kawa czy herbata nie nawadniają organizmu i tych napojów nie możemy wliczać do naszego dziennego bilansu.
Nie zawsze zdajemy sobie równiez sprawę, że niedobór wody może spowodować błyskawiczne odwodnienie organizmu. Jest to bardzo groźne dla zdrowia i życia osoby, która w trakcie wykonywania swoich zadań w miejscu pracy nieodpowiednio nawadnia swój organizm. Szczególnie groźne jest to w przypadku pracowników fizycznych, jednak brak odpowiedniego nawodnienia organizmu pogarsza również zdolności psychofizyczne pracowników umysłowych. O zagwarantowaniu wody mineralnej należy pamiętać w czasie upałów, czy też w pomieszczeniach gdzie wysoka temperatura jest podyktowana specyfiką wykonywanych czynności w ramach zleconej pracy – wynika to wprost z przepisów obowiązującego w Polsce prawa.