Sudoku to jedna z bardziej znanych gier logicznych. W tę grę można grać niemal wszędzie, ponieważ nie potrzeba do niej wiele. Dlaczego jeszcze warto jest rozpocząć grę w sudoku i dlaczego dla wielu osób jest ona tak interesująca?
Gra sudoku ma bardzo proste zasady. Podstawowa wersja polega na wypełnianiu pustych miejsc w diagramie w taki sposób, aby nie powtarzały się ani w rzędach, ani w wydzielonych kwadratach. Choć początkowo wydaje się to niezwykle proste, to na trudniejszych poziomach potrzeba wiele umiejętności, aby wykonać to zadanie w sposób prawidłowy.

 

Aby zagrać w sudoku można zakupić specjalne czasopismo, w którym drukowane są tego typu krzyżówki. Wiele osób korzysta z łamigłówek tego typu, które są drukowane w codziennych gazetach. Można również skorzystać z niepłatnych sposobów gry. Wystarczy jedynie otworzyć odpowiednią stronę w internecie.
Sudoku za darmo to zazwyczaj łamigłówki, które można wydrukować lub wypełnić na stronie internetowej lub w aplikacji. Wypełnianie elektronicznej wersji sudoku może być nieco łatwiejsze, ponieważ łatwiej jest wykreślić źle wpisane liczby.