Jeżeli nie chcesz już smażyć na tradycyjnym maśle i szukasz zdrowszej alternatywy, z pewnością trafiłeś na wiele artykułów o rozmaitych olejach. Każdy z nich ma swoje liczne zalety, co nie ułatwia wyboru. Jeżeli jednak szukasz naprawdę uniwersalnego i wielofunkcyjnego produktu, z którego skorzystasz nie tylko w kuchni, zdecydowanie powinieneś włożyć do swojego koszyka olej z pestek dyni. Dlaczego akurat ten? Już wyjaśniamy!
Smak tego oleju jest delikatny i nienachalny, nie zmieni więc ogólnego smaku potrawy – możesz bez obaw lać go do sosów czy sałatek i nie będziesz zaskoczony końcowym rezultatem.

 

Co ciekawe, jest to jeden z niewielu olejów, które sprawdzają się również przy słodkich wypiekach, takich jak sernik! Ale to dopiero początek – olej z pestek dyni jest doskonale znany entuzjastom naturalnych kosmetyków, ma on bowiem zbawienny wręcz wpływ na nasze włosy, cerę i skórę. Jest kluczowym składnikiem wielu maseczek do włosów, a suchą skórę potrafi nawilżyć skutecznie i błyskawicznie! Z jego dobrodziejstwa korzysta również medycyna niekonwencjonalna, na przykład podczas leczenia pasożytów przewodu pokarmowego czy infekcji górnych dróg oddechowych.