Okres karmienia piersią przynosi nowej mamie sporo radości, ale nie da się ukryć, że jest też bardzo obciążający dla organizmu. Nie chodzi tu tylko o zwiększone zapotrzebowanie na kalorie i składniki odżywcze. Konieczne jest także wzięcie pod uwagę komfortu przy karmieniu, w tym celu warto więc zaopatrzyć się w wygodny biustonosz.

Stanik do karmienia – jakie cechy są ważne?

Biustonosz dla mamy karmiącej musi być zarazem funkcjonalny i wygodny w noszeniu. Najbardziej liczą się tutaj personalne preferencje każdej z mam – to, jak podrażniona skóra reaguje na kontakt z różnymi materiałami, zależy od wielu indywidualnych czynników. W stanikach do karmienia sprawdzają się na ogół nowoczesne, gładkie materiały, jak poliamid, z jakiego stworzone są biustonosze Triumph https://moenasklep.pl/kategoria/kobieta/bielizna/biustonosze/. Na pewno istotna jest też łatwość, z jaką otwierają się i zamykają miski stanika, a także dobre podtrzymanie dla zapewnienia piersiom odpoczynku i regeneracji.

Biustonosz do karmienia – powinien być ładny!

Komfortowe staniki do karmienia są najczęściej bardziej rozciągliwe, niż ich typowe odpowiedniki. Mają też szersze ramiączka i bardziej rozbudowane miski. Na szczęście współczesne staniki do karmienia mogą też przypominać casualowy design sportowy, jak choćby wysokiej klasy biustonosze Triumph. Oczywiście, większa wygoda użytkowania ma znaczenia, ale młoda mama nie musi rezygnować z estetyki swojej bielizny. Okres karmienia nie powinien wiązać się dla mamy z poczuciem, że ładna bielizna musi zaczekać, aż maluch podrośnie.