Ze sklepowych półek bardzo często spoglądają na nas smakołyki, o których marzymy szczególnie wtedy, gdy akurat pilnujemy diety i liczymy każdą kalorię. Ten problem mają również osoby decydujące się na przejście na zdrową dietę – to szczególna pokusa, gdy akurat mamy ochotę na coś czekoladowego. Każdy z nas w końcu ma od czasu do czasu ochotę na smaki dzieciństwa. Jednym z nich na pewno jest czekoladowo-orzechowa nutella. To ona często kusi nas najbardziej. Jednak czytając skład tego smakołyku nie jesteśmy w stanie zdecydować się na jego zakup ze względu na nasze silne postanowienie zdrowego odżywiania. Jednak czy da się może cos z tym zrobić, czy istnieje zdrowa nutella?

Wbrew pozorom odpowiedź jest bardzo prosta. Oczywiście, że tak! Doskonałym i jednocześnie zdrowym odpowiednikiem sklepowego smakołyku jest nutella z awokado i banana. Na pewno zapytacie jak ją zrobić. to bardzo proste! Wystarczy do misy blendera włożyć właśnie awokado, banany i ulubione pestki czy też orzechy. Na koniec do gładkiej masy dodajemy kakao. W ten sposób otrzymujemy delikatny, czekoladowy krem z naszymi ulubionymi składnikami. Oczywiście jeśli chodzi o nasze ulubione pestki i orzechy, to możemy je dowolnie mieszać aż uzyskamy swój ulubiony smak.

Tak wykonana nutella z pewnością przypadnie ci do smaku. Na pewno będzie ona doskonałym dodatkiem do kanapek czy też deserów lub ciast. możemy po nią sięgnąć w każdej chwili bez względu na to czy akurat liczymy każdą kalorię czy tez stawiamy na jak najzdrowszy tryb życia. W końcu awokado jest doskonałą bazą do wielu tego typu past. Pamiętajmy również o tym, że możemy dowolnie komponować swoją mieszankę, żeby dopasować ja do naszych aktualnych potrzeb. W ten sposób możemy się cieszyć delikatnym smakiem czekoladowego kremu w roli dodatku do różnych potraw, a jednocześnie nie musimy się zamartwiać dodatkowymi kaloriami czy niezdrowymi składnikami ulubionego smakołyku. To przecież idealne połączenie, o którym nie raz marzymy. A przecież może być na wyciągnięcie ręki.