Wartościowa pasza dla zwierząt, odgrywa wiele ważnych ról. Jest pożywna, zaspokaja potrzeby zwierzą, uzupełnia niezbędne składniki odżywcze, takie jak wapń czy żelazo, ale co najważniejsze, jest tania i powszechnie dostępna. Tego typu pasza, chętnie stosowaną podczas hodowli zwierzą, jest DDGS kukurydziany.
Suszony wywar browarniany, jako świetny uzupełniacz diety.
DDGS, jest popularną paszą dla zwierzą, która nie tylko jest powszechnie dostępna, ale również stanowi pożywną paszę. Pasza ta, produkowana jest najczęściej z kukurydzy, ale równie często, z pszenicy czy pszenżyta. Powstaje, jako produkt uboczny, podczas produkcji alkoholu. czy faktycznie, jest wart swojej ceny, a dla zwierząt, stanowi nie tylko smaczną, ale i pożywną paszę?
Suszony wywar browarniany, jest doskonałym źródłem białka, które w tym przypadku, stanowi ponad 20 % składu. Ponadto, w składzie produktu, znajduje się między innymi potas, wapń, tłuszcze, a nawet lizyna czy metionina. Ten rodzaj paszy, doskonale uzupełnia niedobór u zwierzą, oraz sprawia, że zwierzę przez dłuższy czas, nie odczuwa głodu, co przekłada się na zmniejszenie kosztów hodowli zwierzą.
Dla kogo przeznaczony jest wywar browarniany?
DDGS najlepiej jest podawać wyłącznie bydłu. Jest on dostosowany do potrzeb zwierząt, zaspokaja ich potrzeby oraz stanowi sycącą paszę, dlatego stosując ten rodzaj paszy, z pewnością nie wydamy zbyt dużej kwoty, na żywienie zwierząt. Słodki zapach i smak, zachęca bydło do zajadania, przez co szybciej zwiększa ono swoją masę, oraz staje się bardziej dochodowe. Może być podawane młodym, jak i dorosłym zwierzętom.
Niebezpieczne procesy, zachodzące podczas karmienia zwierząt.
Podczas żywienia zwierzą, bardzo ważne jest, aby mieć świadomość ryzyka, jakie niesie za sobą stosowanie poszczególnego rodzaju paszy. W przypadku wywaru browarnianego, który jest produkowany z roślin, istnieje duże ryzyko, wystąpienia Mykotoksyny. Te groźne dla zwierząt środki toksyczne, są niezwykle niebezpieczne, oraz mogą prowadzić do groźnych infekcji i zatrucia. Mykotoksyny, wywołane są pasożytami oraz grzybami, które znajdują się na roślinach. Są niebezpieczne, gdyż nie widać ich gołym okiem, a podczas fermentacji, nie giną, przez co mogą wywołać groźne zatrucia. Pierwszą oznaką, zarażenia organizmu mykotoksynami, jest niechęć do spożywania posiłków. Zwierzęta, nie chcą jeść paszy, a nawet, gdy ją spożyją, może dojść do podrażnienia wątroby, żołądka, a w najgorszym przypadku, do uszkodzenia przewodu pokarmowego, a nawet nerek. Badania wykazały, że zbyt częste spożywanie paszy, skażonej mykotoksynami, prowadzi do pojawienia się problemów rozrodczych, oraz spadku odporności u zwierząt.
Suszony wywar browarniany, jest smaczną, pożywną, oraz niedrogą paszą, najchętniej produkowaną i stosowaną w hodowli zwierząt. łatwo się ja przechowuje, oraz można zastosować ją o każdej porze roku. Dzięki niej, koszt hodowli, jest znacznie mniejszy, a bydło szybciej przybiera na wadze, co skraca czas jego hodowli.
Najnowsze komentarze